Wrzesień obfitował w naszym mieście nie tylko w westchnienia zawodu uczniów rozpoczynających rok szkolny, ale również, o ile nie przede wszystkim, w eventy i wydarzenia sportowe. Jak by nie patrzeć tyskie Paprocany i ciągnące się dalej na południe i zachód lasy zawsze uchodziły za sportowe centrum Tychów. Za takie w szczególności postrzegają je biegacze, rowerzyści i cała rzesza amatorów sportów wydolnościowych i aktywności kardio. Jedną z najlepiej rozpoznawalnych imprez sportowych tego gatunku w Tychach jest oczywiście Bieg Pawła Lorensa.

Tym razem to już 11 edycja biegowego wydarzenia na dystansie 10 km w malowniczej scenerii jeziora Paprocańskiego.
Jak przypominają organizatorzy biegu:

„Corocznie bieg cieszy się dużą popularnością wśród biegaczy, a wyniki obfitują w wiele rekordów życiowych. W ramach IX Biegu Pawła Lorensa rozegrane zostały Mistrzostwa Tychów w biegu na 10km.”

Królowa kategorii

W tym roku nasze oczy i uwaga zwrócone były szczególnie w stronę żeńskiej stawki i rywalizacji Pań na rzeczonym dystansie. Kobiety wystartowały w 4 kategoriach, a największym zainteresowaniem jak zwykle cieszyły się starty w kategorii 30-39 lat. I chociaż rywalizacja była zawzięta po laur zwycięstwa sięgnęła z przewagą 90 sekund Agata Długosz, ze Stowarzyszenia Promocji Lekkiej Atletyki w Tychach.

W Power 4 Body doceniamy wysiłek, sportowego ducha rywalizacji i ambicje wszystkich uczestniczek i uczestników biegu, jednak czempion może być tylko jeden 🙂 Dlatego Agata otrzymała od nas voucher o wartości 2000 zł na serię treningów personalnych EMS w naszym tyskim Studio.

Agata już jest po pierwszych treningach, a o rezultaty współpracy z naszymi trenerami spytamy ją już za miesiąc. Tymczasem zapraszamy wszystkich biegaczy i osoby zainteresowane nowoczesnymi formami treningu do Power 4 Body, w Tychach, przy alei Bielskiej 75.

Czytaj także:
5 MITÓW ODCHUDZANIA