dzięki uprzejmości emstraining.pl / @emstraining.poland

👴”A w Twoim wieku to dziadek hasał i silny był. A jak za dziewczynami się uganiał! Teraz… to już nie te lata.”
👩‍🦳”A co może u starej babci słychać… Słaba jestem. A plecy jak bolą. Znowu do lekarza się umówiłam na czwartek.”

Wiek senioralny

to bez wątpienia moment, w którym mamy największe doświadczenie życiowe. Niestety wspomniany wiek wiąże się również z wieloma zmianami w ludzkim organizmie: stopniowe zmniejszenie masy kostnej, spowolnienie przemiany materii, przyrost tkanki tłuszczowej, pogorszenie sprawności fizycznej i elastyczności, słabszy wzrok, słuch, oraz podatność na wiele urazów i chorób (jak bóle pleców czy niewydolność serca).

Czy wiesz, że

od 40 roku życia masa mięśniowa przeciętnej osoby spada o 8% co dekadę do 70 roku życia, po czym następuje wzrost do 15% na każde następne dziesięciolecie?
Patrząc na to jak siła oraz masa mięśniowa wpływa na poprawę jakości życia naszych babć i dziadków taki spadek to potężne utrudnienie w funkcjonowaniu w życiu codziennym.

Czy zatem istnieje metoda, która potrafi spowolnić proces starzenia i poprawi jakość życia naszych kochanych seniorów?
A jakże. Na scenę wkracza trening EMS! 🦸‍♂ Na dodatek spalimy trochę zbędnego tłuszczyku.

📑 Regularny 18-minutowy trening EMS przez okres 12 miesięcy w połączeniu z podstawowymi ruchami u grupy kobiet 70+ z tendencją do otyłości brzusznej jest w pełni bezpieczną oraz efektywną metodą pod względem utrzymania masy mięśniowej oraz redukcji tkanki tłuszczowej trzewnej (pomimo wiekowości nastąpił SPADEK tkanki tłuszczowej brzusznej o 1,2%!).

📑 Metoda EMS jest również świetnym rozwiązaniem przeciwdziałania tzw. sarkopenii, czyli zespołu charakteryzującego się utratą masy mięśniowej i funkcji mięśni szkieletowych wśród osób starszych.

Myślisz, że nie dasz rady?

A EMS-owych przykładów (i w tym zadowolonych seniorów🧓😎) daleko szukać nie trzeba. Serdecznie pozdrowienia dla 88-letniego Pana Stanisława, który (na powyższym zdjęciu🖼) dba o swoje zdrowie w jednym z polskich studiów Januszko – Trening EMS Osteopatia Rehabilitacja, pod nadzorem wspaniałej Międzynarodowej Trenerki EMS Anny Januszko.
Panie Stanisławie, dla Pana pełny szacunek za taką formę a dla Ani za profesjonalne podejście wymagające pełnej kontroli przy tak wyjątkowym podopiecznym.

Córko! Synu! Wnuczko! Wnuku! Trening EMS, który świeżo rozwija się na świecie i jest jeszcze nieznany wielu osobom – to głównie od Ciebie zależy czy powiesz o nim swoim najbliższym seniorom i dzięki tej metodzie:

✔ wzmocnią swój aparat ruchu
✔ zredukują/utrzymają poziom tkanki tłuszczowej
✔ poprawią/utrzymają szybkość i koordynację
✔ poprawią autonomizację swoich ruchów
✔ zredukują bóle pleców
✔ wzmocnią mięśnie dna miednicy (problem nietrzymania moczu)
✔ będą przeciwdziałać podatności na urazy

…i przy okazji dasz masę szczęścia Twojemu dziadkowi, który pobawi się ze swoimi wspaniałymi wnukami w najbliższe święta. A babcia? Babcia będzie miała siłę by przyrządzić Twoje ulubione schabowe (z dokładką rzecz jasna). 🥘

Peace & Train EMS,
Daniel Wesołowski

dzięki uprzejmości emstraining.pl / @emstraining.poland