Co w wyrażeniu „trener personalny” oznacza słowo „personalny”? Jak ważna jest technika, komunikacja, doświadczenie, a jak sprzęt, na którym ćwiczysz? Czy trening pod okiem trenera personalnego przyniesie szybkie rezultaty? I jak je osiągnąć dzięki progresowaniu podczas treningów EMS?

PERSONALIZACJA

to z definicji dopasowanie produktów czy usług do indywidualnych potrzeb klienta. Natomiast „trener personalny” w pierwszej kolejności kojarzy nam się z treningiem indywidualnym, a dopiero później z metodą treningową i programem dopasowanym do możliwości i celów osoby ćwiczącej. Na szczęście coraz częściej patrzy się na słowo „personalny” również pod kątem personalizacji doświadczenia ćwiczącego, ale o tym więcej w publikacji za dwa tygodnie. Dziś wystarczy, że zgodzimy się wspólnie z pewną tezą – „Trening personalny odbywa się w formie treningu indywidualny, pod opieką doświadczonego trenera i jest dopasowany w formie jak i intensywności do możliwości i celów osoby ćwiczącej.”.

KTO JEST KTO?

Z niektórymi trenerami ćwiczy nam się lepiej, z innymi gorzej. Niektórzy potrafią nas bardziej zmotywować, a inni nie potrafią do nas dotrzeć. Nasze preferencje nie wynikają zatem jedynie z potrzeby zrzucenia tkanki tłuszczowej, czy wzmocnienia mięśni, ale również z tego jak dogadujemy się z trenerem. Jak powstaje między zaufanie, hierarchia, rodzi się autorytet trenera. Te wszystkie czynniki będą zawsze miały ogromny wpływ na nasze rezultaty, ponieważ bardzo często cała motywacja do treningów i konsekwencji pochodzi od trenera. Dobre porozumienie i wypracowane zasady między trenerem, a osobą ćwiczącą są często ważniejsze od samej metody treningowej.

O przewagach treningu personalnego nad treningami w grupach czy samodzielnym treningu można powiedzieć wiele. Chociaż każda z form ma również niewątpliwe plusy, każdy kto chociaż raz podniósł z ziemi handelek zgodzi się, że najlepsze i najszybsze rezultaty uzyskuje się pod okiem trenera i na indywidualnych sesjach.

PROGRES

Jednym z zadań trenera personalnego jest również właściwe podnoszenie poprzeczki i przybliżanie osoby ćwiczącej do rezultatów w sposób bezpieczny i trwały. Hamowanie naszej wybujałej ambicji, gdy mówimy „Krzysiu, dorzuć jeszcze dyszkę. Dam radę” i ładowanie nas energią gdy wyjemy „Błagam… już koniec. Nie mam już w sobie ani grama tlenu.”. O ile sprawa z dorzucaniem kolejnych talerzy na gryf czy dokładaniem kolejnego kilometra do popołudniowego biegu jest oczywista, o tyle progresowanie podczas elektrostymulacji może być dla wielu niewiadomą.

TRYBY I STYMULACJA

Jak w każdym treningu personalnym, tak w Power 4 Body zaczynamy od zbadania Twoich potrzeb i określenia celów. Zbudujemy dla Ciebie plan treningowy i dopasujemy właściwy program żywieniowy. Obserwując Twoje postępy i stale monitorując Twoje potrzeby, będziemy budować efektywność treningów z sesji na sesję. Twoje cele osiągniemy dzięki podnoszeniu poprzeczki w trzech płaszczyznach:

  1. Stymulacja – w miarę jak Twoje mięśnie nabierają wprawy w pracy z impulsem, będziemy zwiększać stymulację. Zarówno na poziomie indywidualnych partii mięśniowych jak i poziomie ogólnym stroju EMS.
  2. Czas – w połączeniu z dopasowaną stymulacją, czas treningu będzie kolejnym czynnikiem zbliżającym Cię do celu. 20 minut pracy z trenerem zaplanujemy w taki sposób, aby w bezpieczny sposób zmusić Twoje ciało do intensywnego wysiłku, jednocześnie dając Ci przestrzeń na regenerację. Większości ćwiczących wystarczy jeden trening w tygodniu. Są również osoby decydujące się na dwa treningi w tygodniu. Przeważnie zawodowi sportowcy, lub osoby, dla których aktywność fizyczna jest życiowym priorytetem.
  3. Tryby EMS – które pozwalają na treningi ogólnorozwojowe jak i te skupione na konkretnych partiach. Dzięki trybom, zwanym również programami, trener personalny może przeprowadzić trening nastawiony na rozbudowę masy mięśniowej, wzmocnienie Twoich stawów, przemianę materii, poprawę wydolności czy relaksację. Dzięki czemu raz przygotowany dla Ciebie program rozwojowy można modyfikować w zależności od postępów, efektów i potrzeb.

Mając do dyspozycji profesjonalną technologię EMS i swoje wieloletnie doświadczenie nasi trenerzy nie tylko pomagają Ci osiągać cele. Dodatkowo robią to za każdym razem w nowy i angażujący sposób, dając unikatowe i spersonalizowane doświadczenie.